DSCN1748 V červnu 2016 jsme jeli na výlet do Dinoparku a ZOO do Vyškova. Ráno nás čekal před školou přistavený autobus. I počasí nám přálo.

Po příjezdu do Vyškova jsme se u autobusu vyfotili a šli na Dinoexpres, vláček, který nás vezl přes celé město až do Dinoparku. Cestou jsme si prohlédli pěkné historické město. Po příjezdu do Dinoparku jsme jako první navštívili 3D kino. Bylo to úžasné. Slečna nám u vchodu podala brýle, zavřely se za námi dveře a už to začalo. V kině byla jen naše třída. Naštěstí. Jak na nás z plátna vylétávali dinosauři, trochu jsme se báli, i strachem zakřičeli a někteří málem úlekem spadli z pařezů. Ale ten zážitek! Pak jsme si šli projít celý Dinopark. Fotili jsme se s dinosaury, vlezli si do dinosauřího vajíčka, zkoušeli jsme dinosaura i zvednout, ale nepovedlo se. Zato jsme zjistili, z jakého materiálu jsou udělaní. A hned jsme pochopili, proč se mohou tak realisticky hýbat. Jejich nečekaný řev nás vždycky trochu vyděsil. Navštívili jsme i hvězdárnu. Po krátkém občerstvení nás Dinoexpres dopravil zpět do ZOO.

Hned kousek za branou nás velice zaujal dvorek, na který jsme mohli vejít a zvířátka si hladit. Vypadalo to tak, že se snad ani dál nedostaneme a strávíme celou dobu tady. Ale naše paní učitelky nás po chvíli zavolaly zpátky, abychom si prohlédli i ostatní části ZOO. A stálo to za to. Páv s nádherně roztaženým ocasem, lemuři, osli, velbloudi a lamy a spousta dalších nádherných zvířátek. Navštívili jsme i Hanácký statek, podepsali se do knihy návštěvníků a celý statek si důkladně prohlédli. Tam bylo zajímavých věcí!

Celý výlet jsme uzavřeli občerstvením a krásně unavení jsme nasedli do autobusu, který nás zase dovezl domů. Byl to moc hezký výlet a budeme na něj dlouho vzpomínat. Připomínat nám jej budou i fotky. Takový bychom přáli všem dětem.

 

Žáci IX.A